Česky English Deutsch

Profil firmy

První záznamy o vzniku továrny se datují již kolem roku 1863, kdy pan C.A. Weidmüller zcela dostavěl hlavní budovu současného areálu a zahájil výrobu knoflíků a kovových přezek. Postupně dochází k modernizaci výroby i odbytových metod, rozšiřuje se sortiment. Knoflíky získávají stále větší oblibu, mimo zapínacích knoflíků se vyrábějí i ozdobné - indické, filigránové, manžetové, límcové a náprsní. V lesku knoflíků z Tisé se představují všechny armády Evropy, vyráběly se dokonce pozlacené knoflíky pro gardu etiopského císaře Haile Selassie. V roce 1911 byla rozšířena hlavní budova o přístavbu. Výroba knoflíků byla nuceně ukončena v roce 1938, kdy došlo v souvislosti s německou okupací ke změně výrobního programu pro potřeby německého okupačního vojska. Ihned po skončení 2. Světové války se začaly prosazovat politické snahy o sloučení místních podniků, 21.8.1948 byla zrušena národní správa firmy C.A.Weidmüller a došlo k jejímu nedobrovolnému začlenění pod označením středisko č. 6 do socialistického národního podniku KOH-I-NOOR Praha Vršovice. K dvoustému výročí založení výroby dostal závod KOH-I-NOOR v r. 1970 státní vyznamenání.

V roce 1993, zakladatel firmy pan Jiří Černický odkoupil v restituci dvě továrny státního podniku KOH-I-NOOR. Počátky však lze hledat v roce 1991, neboť již tehdy v pronajatých prostorách p. Černický vyráběl rozpěrné hliníkové nýty a provozoval práškovou lakovnu.

Původní výroba státního podniku neměla patřičný odbyt a musela být reformována, část sortimentu se zachovala v původní podobě, ale program se rozšířil i o nové okruhy. Pomalu, ale jistě přibýval sortiment různého druhu a zasahoval do všech odvětví, vyráběli se zde například kovová pouzdra na rtěnky, rozprašovače, ale také vězeňská pouta. Největší rozvoj zaznamenala kotevní technika a příslušenství pro reklamu a autoplachty. Pan Černický vymyslel vlastní kotvy, na které vlastníme užitné vzory a některé z nich vyrábíme dodnes.

Po tragické smrti pana Černického v roce 2004 převzala firmu jeho dcera Helena Hanzlová s manželem a z legislativních důvodů došlo k přejmenování firmy na Helena Hanzlová, KOH-I-NOOR. Od roku 2004 jsme držiteli certifikátu ISO, normy ISO 9001:2009, který je zárukou vysoké kvality výroby.

Dnes je výrobní program rozdělen do šesti částí a to: kotevní technika, příslušenství pro reklamu a autoplachty, čalounické potřeby, kotevní systém pro izolace vzduchotechniky, roll up banery a drobné kovové zboží. Nedílnou součástí firmy je prášková lakovna a galvanická zinkovna.

Šrouby, podložky, teleskopy, kotvy, hžeby, kroužky, třmeny, čalounické hřeby
Created by UpFront